květen

::: neděle 1/5 od 19:00
❉ tanec oheň čas ˊˎ luční performance

 

DVĚ
performance/rituály/tanec/hudba/meditace z dálných krajin žité v přítomnosti řeky.

 japonský tanečník butó usazený v Berlíně – Michyiasu Furutani - rozvlní zapadající slunce svým narativním tělesným představením, ve kterém zpracovává velmi intimní osobní zážitek spojený s pohřbem přítele.

 

 performer Mo Van z Peru zahraje a promítne do noci svoji audiovizuální esej Keep the distance from humans. Jeho tvorba je ovlivněna neo šamanismem a přináší příchozím zklidňující možnost zaposlouchat se do sebe sama.

V pozdní večer, experimentů čas.
Událost byla podpořena Statutárním městem Hradec Králové.

::: neděle 15/5 18–22H
buena fiesta nuuk klub ˊˎ luční tancovačka

Přijďte si  zavlnit  bokama  v ručníku na louku plnou štěstí a radosti. Oslava zakončení další prima nuuk sezóny se ponese v latinskoamerickym rytmu , nekonečný pohody, dobře opečenýho vlastně všeho a důkladně natřesenejch koktejliků (neplíst s hejlikama). A večer, až pane tma a poťouchle přijde osmělení, narazíme sud nestydatýho karaoke. 

Další sezóna v Labský zátočině aka naivním ostrůvku svobodysi prostě zaslujuhe svoje řádný uzavření. Něco mezi našim pátym a šestym rokem fungování, bilanční rok udržitelnosti, takový období mezi vlkem a psem, kovidem a nekovidem, šak to znáte. A přece jsme se přehoupli jak v hamace nad řekou. Přijďte to s náma roztočit mezi drnama trávy, žhavejma uhlíkama ohně a vlnama vlídný řeky. 
 
K zábavě zahraje DJské a manželské duo LOS KRATOCHVÍLOS (znáte z Festivalu Regiony, ročník 2021)

::: pondělí 16/5 16–00H
one more plná luna potu please ˊˎ poslední úplněk

Plný měsíční oko  si na vás posvítí i na konci saunovací sezóny. 

Úplňkový čaro, který hravě strčí do kapsy všechny rytrýty a magický hůlky. 

Louka postříbřená štěstím a rosou potu od 16 hodin do půlnoci, spešl otevřený brány i v pondělok.