top of page

Dostat se do NUUK je tak trochu dobrodružstvím. Když ale poprvé to naše maringotkoviště objevíte, cesta k nám bude lehčí, než vstát ráno z vyhřáté postele. Častá otázka zní: Dá se k vám dostat autem? Dá, ale naše lokalita i celková myšlenka projektu vybízí spíše k procházce nebo projížďce na kole, běžkách, koloběžkách, bruslích, Bruce Lee, koních, lamách nebo šlapadle. Takže jak teda k nám?

UPOCENÉ UPOZORNĚNÍ: NEDÁVEJTE SE CESTOU GPS! Většinou na vás pak máváme z druhého břehu slepého ramene...

Pěšky, běžky, kolo, koňmo, hlavně s hlavou čistou

pěšo, kolmo, koňmo

cesta 1

Víte, kde je v Hradci "železňák"? Ne? Tak tedy most přes slité Labe (druhý od soutoku), který najdete hned po odbočce z Hradubické. Ten přejdete a dáte cestou po proudu Labe, na jejím konci už nemůžete minout!

cesta 2

U Fakultní nemocnice se skrz jeho "svérázné" parkoviště u Labe dáte stezkou, která řeku lemuje. Pozor! Nenechte se svést cyklostezkou, která vede do zahrádkářské kolonie! Tu pěkně obejděte přesně po břehu Labe a dejte se dál, minete most "železňák" a budete pokračovat lipovou alejí skoro až do konce šlépějí. Po levé straně už na vás bude pomrkávat naše maringotkoviště.

cesta 3

Ze Zborovské ulice, která vede dále do Třebše, se dáte doprava kolem kancelářské budovy s nápisem FOMEI (bývalý Terronic). Na rozcestníku na "návsi" se na vidlici dáte vpravo Machkovou ulicí až na konec. Tam se kolem posledního plotu dáte doleva, cesta vás pak dovede skrz hráz mezi dvěma slepými rameny. Za paloukem zátočina a v té zátočině NUUK.

autem | autem + pěšo

Po MODRÝCH tečkách se dá jet pohodlně autem, po ŽLUTÝCH pouze pěšky a jejich kombinace pak naznačuje cesty, kudy je možné dojet autem, ale nejsou k tomu úplně určeny. My bychom pak byli radši, kdybyste si zvolili kombinaci auto nechat na parkovacích místech, které jsou v mapě také vyznačené, a dále došli pěšky. Taková dálka to není a po sauně si alespoň ještě pročistíte hlavu...

cesta 1

Parkovací místa najdete přímo u mostu "železňák", kam se dostanete po odbočení z Hradubické. Dál už to jde jenom pěšky, cca tak 10-13min. 

cesta 2

No, co si budeme povídat, úplně super parkoviště (jako by se slušilo na Fakultní nemocnici) to není. Míst na auta je tam ale habaděj. "Parkoviště" najdete po odbočení z Gočárova okruhu směrem k bráně nemocnice, kde se dáte doprava až dojedete k řece. Po zaparkování se prostě dejte po ceště, která celou dobu vede kolem řeky (cca. 2km). Po této cestě se dá dojet i autem (pokud není úplně bláto nad bláto), jsou tam ale výmoly a jedná se o nezpevněnou cestu (cestovatelský pocit zaručen!).

cesta 3

Po odbočení ze Zborovské ulice kolem kancelářské budovy (dříve Terronic) se dáte Machkovou ulicí, tedy na první rozdvojce doprava, na jejím konci naleznete autoservis a před ním parkovací místa. Za tímto placem se dáte hned doleva polní cestou, ta vás dovede až k nám. Tato cesta se dá také projet autem, ale pokud nemáte 4x4, tak raději nechte povoz na vyznačeném místě. Odtud je to pěšky jen 7 minut, 7 minut chůze hezkou přírodou, 7 minut na utříbení myšlenek > kde to dneska seženete? 

Modře - cesta pro auta + místa na parkování; žlutě: cesta jen pro pěší ; žluto-modře: cesta pro pěší s tím, že je možné tudy projet autem

mapa pa pa pa

bottom of page