NAZEV.png

různé druhy saun ~ rituály ~ koncerty ~ jóga ~ chill
řeka ~ performance ~ masáže ~ luční holičství ~ tanec oheň ~ louka ~ bezčasí

FESTIVAL potu, ohně a lazebnictví

hradec králové

datum.png
hrnecek_transparent.png
 metlicka_transparent.png
skokan_transparent.png
rucnik_transparent.png
vetevohen_transparent.png
KAPKY.png

program:

pátek 1. 10.

16:00
zahájení
s Pasim Mäkelou

18:00
saunový spešl zahajovací čaro rituály s Antonií, Damiánem Machajem a Terezou Silon

20:00 koncert Bumbrle
a Slezské předměstí

21:00
koncert Raw deal

sobota 2. 10.

10:00
jóga s Yoga Garden

11:00

workshop – stavba potní chýše

11:00–18:00

luční lazebnictví:

 • masáže pana Vladimíra

 • škopíčkování s Alex a Annou

 • luční kadeřnictví s Kabinetem Holičů + DJ Tom Holič

15:00
jóga s Yoga Garden

18:00
saunový čaro rituál s antonií

20:00
koncert Severní nástupiště

21:00

koncert Dingo

00:00

půlnoční meditace s Timber Rattle

neděle 3. 10.

6:45

rituál k východu slunce s Terezou Silon

11:00

projekce + brunch s Pipi Dlouhou punčochou

13:00

čtení Grónských mýtů a pověstí

14:00

jóga s Pavlínou Cuberkovou 

16:00

slavnostní zakončení s Petrem Niklem

VHAQ
VERY HOT ANSWERS AND QUESTIONS
aneb co vás pálí 

vetevohen_transparent.png

co obsahuje vstupný?         go!

chci přijít jen na koncertik         go!

jak s přespáním?         go!

cesta k vám mě trápí          go!

zajímá mě, co budu jíst          go!

chci vědět, co si vzít s sebou          go!
 

KAPKY.png

CO VŠECHNO OBSAHUJE VSTUPNÉ NA FESTIVAL?

V krásném náramku s maskotem našeho festivalu Sauni Pohodinenem, který dostanete ke každému vstupnému,  je ukryta spousta radosti. Pokud se stanete jeho majiteli (zakoupením vstupenky v předprodeji nebo na místě), vzniká vám nárok na užívání všech přítomných saun v daném časovém rozmezí (je to vždycky buď na den nebo na celej festival). V ceně máte i veškerý doprovodný program, některý ale buď vyžaduje rezervaci, protože se jedná o zážitky pro jednotlivce (vše proběhne na místě), případně u nějakých náročnějších procedur, který vznikaj spešl pro jednoho pečenáče, bude přistaven klobouk/kasička na extra money. Proto doporučujeme vzít si s sebou dostatek hotovosti. Na koncerty je možné přijít i bez náramku, vaše slušnost však bude testována dobrovolným příspěvkem na místě. 

 

VSTUPNÝ si můžete koupit buď na celej festival (velmi doporučujeme) nebo na jednotlivé dny:

celý festival 1.–3. 10. ............... 960 Kč

pátek 1. 10. ............................... 350 Kč

sobota 2. 10. ............................. 550 Kč

neděle 3. 10. ............................. 350 Kč

KAPKY.png

chci přijít jen na koncertik

Naše luční koncerty a všechen doprovodnej program jsou primárně pro lidi v ručníčkách, ale vítáme i příchozí, co saunám úplně neholdujou. Za dobrovolnej příspěvek můžou i plně oblečený nasát trochu té kultury nebo si nechat udělat nový sestřih.

 
KAPKY.png

PŘESPÁVANDA

V rámci vstupnýho vám vzniká i nárok na kus louky, aneb plac na váš celtový palác. Na místě je možné si postavit stan a bivakovat v něm podle svých potřeb. Festival je ale přeci jen na začátku října, takže doporučujeme nepodcenit dekovou, svetrovou a kulichovou výbavu. V případě deště máme i suchou/krytou variantu. Co u nás ale naopak NEMÁ zelenou, jsou auta. Na pozemku se nebude moci parkovat, ani tam dojet autem. Proto prosíme pozorně proštudujte cestu a naložte si tak, abyste to zvládli pár minut donést pěšky/na kole. 

 
KAPKY.png

cesta

Jedna z nejzábavnějších částí programu: jak se dostat na náš naivní ostrůvek bezčasí. Jak už píšeme výše, přímo na místo nebude možné dojet autem. Nabízíme ale několik variant a všechny jsou krásné a zážitkové zároveň.

 

Kombinace AUTO + PĚŠO

Pokud je automobil vaším vyvoleným přibližovadlem, nabízíme hned 3 možnosti parkingu.

 

 • Varianta Železňák aneb nejkratší pěšo aneb když jedu od Prahy/Pardubic:

Zaparkujte u autoservisu Haken v ulici Na Rybárně, poté se vydejte přes železný fialový most přes řeku. Za mostem se dejte doprava a jděte až na konec cesty, která lemuje Labe.
>>> Je to přesně 888m, tedy nějakých 14 minut pěšky. >>> 
CELÁ CESTA ZDE
 

 • Varianta Třebeš aneb Mezi slepými rameny aneb když jedu od Brna: 

Zaparkujte u autoservisu Jiří Bartoš v ulici Machkova. Za posledním domem vlevo se dejte doleva mírným kopečkem dolů polní cestou. Ta vás povede přes malý mostek a dál na hráz mezi slepými rameny Labe. Tam se můžete chvilku zastavit na pozorování leknínů, kachen nebo labutí. Po vykuknutí na louce se dejte doprava a jděte stále podél slepého ramene. Zachvilku na vás vysvitne Hiki Joki v celé své kráse.
>>> Je to přesně 1km, tedy nějakých 16 minut pěšky
>>> CELÁ CESTA ZDE
 

 • Varianta U nemocnice aneb Romantická procházka podél řeky alejí:

Zaparkujte na parkovišti Fakultní nemocnice, které se nachází u řeky, jmenuje se to Parkoviště u Orlice, ale je vlastně u Labe. Tam začíná vaše krásná cesta alejemi podél řeky, na které projdete hned dvěmi zahrádkářskými koloniemi a můžete zamávat výrobci loděk Luďkovi. Vaše cesta je přesně ta, která není cyklostezka, ale ta polní cesta těsně po hrázi Labe. Po ní půjdete celou dobu až na konec, tam se setkáme.
>>> Je to přesně 1,8km, tedy nějakých 28 minut pěšky 
>>> CELÁ CESTA ZDE


 

Kombinace VLAK/BUS + MHD + PĚŠO

Úplně nedoporučujeme se vydat přímo z nádraží na vlastní pěst pěšky. Není to vlastně moc pěkná cesta a může vás znavit ještě předtím, než se dostanete do její hezčí části. I u téhle kombinace jsou 3 varianty, jak se na místo dostat, tedy 3 zastávky MHD, odkud je to k nám v dochodné vzdálenosti. 

 

 • zastávka Jungmannova – přímé spoje BUS 12, v so+ne 22

= 7 min busem + 20 min pěšky = 27 min celkově

Od zastávky Jungmannova se dostaňte k hlavní silnici “Hradubická” aka “Rašínova třída”, tu přejdete přes semafory a pokračujte rovně, až se dostanete k autoservisu Haken, tedy k řece a železnému mostu přes ni. Za mostem se dejte doprava a jděte až na konec cesty, která lemuje Labe.
>>> Od zastávky k nám je to přesně 1,3km, tedy nějakých 20 minut pěšky 
>>> PĚŠO CESTA ZDE

 

 • zastávka Třebeš odbočka – přímé spoje BUS Č. 9

= 10 min busem + 24 min pěšky = 34 min celkově

Od zastávky se dejte kolem kancelářské budovy, která se jmenuje “Fomei”, pokračujte dál ulicí Machkova, na rozcestí se držte vpravo. Půjdete kolem zmrzlinového stánku i hospody. Na konci ulice je autoservis Jiří Bartoš. Za posledním domem vlevo se dejte doleva mírným kopečkem dolů polní cestou. Ta vás povede přes malý mostek a dál na hráz mezi slepými rameny Labe. Tam se můžete chvilku zastavit na pozorování leknínů, kachen nebo labutí. Po vykuknutí na louce se dejte doprava a jděte stále podél slepého ramene. Zachvilku na vás vysvitne Hiki Joki v celé své kráse.

>>> Je to přesně 1,5km, tedy nějakých 24 minut pěšky >>> PĚŠO CESTA ZDE

 

zastávka Fakultní nemocnice – přímé spoje BUS Č. 1, 8, 9, 24

= 7 min busem + 33 min pěšky = 40 min celkově

Od zastávky se dejte směrem k řece na straně mostu, na jaké vystoupíte. Dojdete přímo k řece – půjdete skrz takové parkoviště mezi stromy. Na cestě, která lemuje řeku už zůstanete až do úplného konce.

>>> Je to přesně 2,2 km, tedy nějakých 33 minut pěšky >>> PĚŠO CESTA ZDE

 
KAPKY.png

občerstvovna

Kromě zážitků a krásných lidí tělem, duchem i ručníkem vás možná taky zajímá jiná forma hedoné a to jest jídlo a pití. Na místě bude náš impro bar se stálicema nůčí nabídky jako je čaj a kafe, to je jas. Pro úplně základní hydrataci přistavíme cisternu s pitnou vodou, takže lahve a plecháče do kapsy od župánků. Další radovánky obstará pivo z lokál dílny rodinného pivovaru 713 a taky vína dvou barev. V případě zimomravek vyloupnem z plamenů našeho sporáku svařáček. V sobotu a v neděli bude na místě polívkárna Soup Culture, vege příjemnost na stopro zasycení s chlebovým  kelímkem, kterej můžete ukusovat rovnou při srkání polívky! Náš skromný bárek nabídne chleby s domáckejma pomazánkama a taky podpultovky na oheň v balíčku špekáček+hořčic+chleba ve verzi vege nahradí vuřt tofu. Pro úplný  fajnšmekry s černým páskem tábornické otrlosti budou na místě instant vege polívky do plecháčů z dílny Damodara. 

 
KAPKY.png

co s sebou

My furt nevíme, jestli je to spíš festival, podzimní tábor nebo potlach, ale pro všechny případy jsme pro vás připravili seznam toho, co byste si měli ideálně s sebou zabalit:

 

 • pevné boty (žádný balerínky nebo bílý tenisky nebudou potřeba, parádu s nima neuděláte a ještě vám je schroustne listí nebo louka) – na místo se dá dopravit v podstatě jen pěšky, takže se podle toho obujte

 • pantofle – na pohyb po areálu a na cestu k řece i chillování v županu ideální

 • teplý oblečení – neumíme předvídat počasí (ale snažíme se!!!), takže těžko říct, jestli pojedeme koncept slunečných lázní nebo pravýho skandinávskýho ledovýho muže. Nicméně dá se odhadnout, že touhle dobou už je večer celkem zima, nepodceňte to! A už vůbec ne, pokud tam spíte. Doporučujeme teplej spacák i kulíšek a pletený fusky.

 • vlastní ručník – pokud jedete na 3 dny, tak ideálně 3 ručníky. My na místě nějakej erár mít budeme, ale pot do vlastního, je pot do vlastního.

 •  hotovost – jsme luční festival, žádný bankovní membrány jsme nevypěstovali

 • tábornický jídlo – tomuhle se vůbec nebráníme. Chystáme pro vás nějaký dobroty v podobě chlebů s pomazánkou, polívek nebo možnosti zakoupení buřtu/tofu na opek. Pokud ale lačníte po nějaký svý delikatesce, tak si ji přibalte, restaurace v okolí moc nejsou. 

 • kelímek na pití – budeme mít sice na místě nějaký plasťáky, ale tušíme, že i vy jste letos/minulej rok byli na nějakym festivale s vratnejma kelímkama a nějakej vám doma zůstal. Tohle je je-di-ne-čná (a zřejmě i jediná) příležitost ho znovu vytasit do boje!

 • župánek – není nutnej, ale hodně doporučenej!

 • čelovku – pro lepší dosvit na zvraty hrbolatý polních cest

 • power/solar banku – Když budete chtít influencovat nebo zavolat mámě a dojdou vám procenta. My energie sice vyrábíme kila, ale přetavit ji v elektřinu zatím neumíme.

 • dobrou náladu!!! – my vám ji tam samozřejmě budem servírovat po kilech, ale na dobrym základu se líp staví a co bychom to byli za čundráky, kdybychom tohle do seznamu “co s sebou” nenapsali.

 

co na místě nenajdete

– teplou sprchu – žádný vykachličkovaný sprcháče nejedem, všechno smejváme Labem

– elektřinu – něco málo tam vysosáme, ale na všechny mobily to nedá, tak si radši nabijte pavrbanky (viz “co s sebou”)

– splachovací záchod – latrýna + toitoi rullez

dekujde.png